Lista aktualności Lista aktualności

SZCZĘŚLIWIE ZAKOŃCZONA HISTORIA!

SZCZĘŚLIWIE ZAKOŃCZONA HISTORIA! ☺️👍

Wczoraj przed godziną 22.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o zaginięciu 83 – letniej kobiety chorującej na Alzheimera.

Kobieta wyszła z domu, rodzina nie mogła jej odnaleźć i nawiązać z nią kontaktu. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Do jednostki wezwani zostali policjanci prewencji, dzielnicowi, kryminalni oraz funkcjonariusze z posterunków. W rejon gdzie mogła przebywać zaginiona kobieta, skierowane zostały patrole, a także powiadomiona została straż pożarna i strażnicy leśni, aby wspólnie prowadzić poszukiwania.

Policjanci ustalili także, że 83 – latka może przebywać w lesie pomiędzy Krosnowem a Jutrzenką. Mundurowi sprawdzali las w tej okolicy oraz okoliczne drogi. Do poszukiwań mundurowi wykorzystywali termowizor i kamery termowizyjne. To właśnie dzięki temu sprzętowi strażnik leśny Tadeusz Talewski, ze strażakiem OSP zauważyli stojącą w lesie kobietę. 83 – latka była w dobrym stanie fizycznym. Została przekazana służbom medycznym.

- informację przekazał st. asp. Michał Gawroński Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie👨‍✈️

28 marca 2018r. na terenie Nadleśnictwa Bytów przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Bytowie odbyły się ćwiczenia, w których za pomocą kamery termowizyjnej poszukiwano zaginionych osób🎥

Zakup termowizora okazał się strzałem w dziesiątkę! 😉👍

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc☺️